Vakances Tavs mīļākais blogs

April 15, 2015

Pasaulslavena dziesma

Filed under: TV,Video — Tags: , — Askolds @ 6:49 am

Pasaulslavena dziesma, kuru izpildītāji tās ienīst:

Liela daļa izpildītāju nonāk slavas saulītē ar vienu līdz trijām mežonīgi populārām dziesmām. Dažreiz šīs dziesmas to maģiskās pievilcības dēļ apaug ar leģendām, bet citreiz šos hitus aizēno mākslinieku tālākā daiļrade.

Lai tur būtu, kā būdams, bet nereti gadās tā, ka paši dziesmu izpildītāji šīs dziesmas ienīst.

Iemesli tam ir dažādi:

Led Zeppelin – Stairway To Heaven

Visiem patīk Led Zeppelin, un viņu *Stairway to Heaven* ir kaut kas līdzīgs “paaudzes himnai”. Gandrīz katrs viņu fans par *Stairway to Heaven* izsakās kā par kaut ko svētu. Nav svarīgi, vai šādi izteikumi ir pamatoti, taču skaidrs ir tas, ka tā ir pati populārākā Led Zeppelin dziesma un reizē arī viens no pamanākajiem notikumiem visas rokmūzikas vēsturē.

Dziesmu plašākai publikai izlaida 1971. gada albumā *Led Zeppelin IV*, un, kaut arī no tās, vismaz ASV, nekad neizdeva singlu, *Stairway to Heaven* bija pieprasītākā dziesma radiostacijās visus 70. gadus. Neviens saraksts ar “visu laiku labākajām dziesmām” nebūs pilnīgs, ja tajā neiekļaus Led Zeppelin grandiozo šedevru.

Bet ne visi ar dziesmu bija apmierināti. Roberts Plānts, Led Zeppelin solists, to ienīda tik ļoti, ka intervijās galu galā rezumēja savu attieksmi: “Es pārvērstos tukšā gaisā, ja man [to] vajadzētu dziedāt katrā uzstāšanās reizē.”

Lieta tāda, ka Plānts uzskatīja, ka viņiem ir arī daudz labākas dziesmas. Turklāt maniakālā apsēstība ar kuru fani nodevās tās izpētei, piemēram, meklējot jēgu dziesmu “apgriežot otrādi”, bija ne tikai nevēlama, bet stulba, jo tieši tās dēļ arī žurnālisti uzdeva viņiem stulbus jautājumus par šo dziesmu.

Plānts aizgāja pat tik tālu, ka solījās ziedot kādai radiostacijai, kas paziņoja, ka vairs nekad nespēlēs Stairway to Heaven – interesants fakts, ja atceras, ka tā ir pati slavenākā Led Zeppelin dziesma.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress