Vakances Tavs mīļākais blogs

February 1, 2017

Interneta spēks!

Filed under: Tehnoloģijas — Askolds @ 1:57 pm

Optiskais interneta pieslēgumsŠīs dienas ir sen pagājušas! Mūsdienās aizvien lielākā skaitā cilvēki atstāj vecos iezvanpieejas modemus un to lēno savienojumu un izvēlas ātrāku internetu, izmantojot DSL, kabeļu un satelīta tehnoloģijas. 2002.gadā, tikai 21% no interneta lietotājiem bija platjoslas pieslēgums.

Atlikušajiem 47%, kas joprojām izmanto iezvanpieeju, tas bieži vien ir jādara tāpēc, ka viņi dzīvo vietās, kur DSL un kabeļu tehnoloģijas nav pieejamas. Jā, ir daudz lauku apvidu, kam nav pieejams neviens no augstākminētajiem. Starp tiem, kuriem ir piekļuve platjoslas pieslēgumam, tie visbiežāk ir vecāki un nabadzīgāki amerikāņi, kuri izvēlas paturēt iezvanpieejas pieslēgumu.

Jums var rasties jautājums, kurš platjoslas risinājums ir labākā izvēle. Kamēr daudz kas ir atkarīgs no tā, kas ir pieejams Jūsu apgabalā, daudziem lietotājiem tas ir atkarīgs no personīgās izvēles, kas balstās uz ērtībām, ātrumu, un izmaksām. Aplūkosim dažādas tehnoloģijas un katras relatīvās priekšrocības.

Izmantojot savu esošo kabeļtelevīzijas līniju, Jūs varat iegūt internetu par papildu samaksu. Sagaidiet lielu ātruma palielinājumu atšķirībā no iezvanpieejas. Daudzos gadījumos kabeļu internets ir ātrākā alternatīva. Uzstādīšanu parasti var pabeigt ātri tikai ar vienu Jūsu kabeļtelevīzijas uzņēmuma speciālistu apmeklējumu. Jums būs nepieciešams arī kabeļa modems (ko piegādā kabeļtelevīzijas uzņēmums gandrīz katrā gadījumā, bet to var iegādāties arī atsevišķi).

Ir skaidrs, ka lielākā priekšrocība kabeļu piekļuvei ir ātrums. Neņemot vērā pārējo, šī ir ātrākā no trim platjoslas alternatīvām, ar maksimālo ātrumu 10 Mbps (megabiti sekundē). Tas nozīmē, ka kabeļu interneta ātrums var būtiski samazināties, ja Jūs dalāt lokālo tīklu ar daudziem citiem abonentiem. Cilvēki, kas dzīvo blīvi apdzīvotās vietās, vai vietās, kur uzņēmumam ir daudz lietotāju vienā tīklā, Jums būs pieejama tikai daļa no šī maksimālā ātruma. Ir ieteicams piezvanīt kabeļu interneta pakalpojumu sniedzējam un uzdot dažus norādījuma jautājumus par šīm tēmām, pirms Jūs piesakāties interneta pieslēgumam. Vēl labāk, jautājiet kaimiņiem, kam ir kabeļu internets, kāda veida ātrumu viņi saņem.

DSL interneta piekļuve

Ciparu abonenta līnijas piekļuve izmanto Jūsu esošo telefona līniju inovatīvā veidā, lai ievērojami palielinātu Jūsu interneta ātrumu. Lai gan kabeļa internets parasti ir ātrāks, DSL ir ievērojami ātrāks nekā tradicionālā iezvanpieeja un piedāvā uzlabotu pieredzi par nelielu cenu pieaugumu. Uzstādīšana ir ātra, parasti telefonu kompānijas tehniķis tikai veiks nelielas izmaiņas Jūsu telefona kastē, kas atrodas pie Jūsu mājas. Jums būs nepieciešams DSL modems, ko lielākā daļa pakalpojumu sniedzēju iekļaus bez papildu maksas, kad Jūs parakstīsiet pakalpojumu līgumu.

Divas lielas priekšrocības, izvēloties DSL, ir izmaksas un ātrums. Jums būs nepieciešams tikai iegūt modemu un ievērot dažus vienkāršus norādījumus, lai to konfigurētu. Ja Jūs piekrītat viena gada līgumam ar savu tālruņa pakalpojumu sniedzēju (vairumu lielo uzņēmumu), modems Jums tiks piešķirts par velti. Un pats pakalpojums parasti izmaksā 15 – 40 mēnesī, padarot to par izdevīgu darījumu.

DSL ātrums ir mazliet viltīgāks. Tas ir lēnāks nekā kabelis (maksimālais ātrums ir apmēram 6 Mbps), kā arī lielākie pakalpojumu sniedzēji piedāvā dažādas paketes, kas ierobežo ātrumu, pamatojoties uz cenu, ko Jūs maksājat mēnesī. Lai vēl vairāk saduļķotu ūdeni, DSL ir tas, kas pazīstams kā “attāluma ierobežota” tehnoloģija. Tas nozīmē, ka, tas, cik tālu Jūs dzīvojat no tuvākās telefona kompānijas elektrosadales ietaises, nosaka Jūsu interneta ātrumu. Tie, kas dzīvo dažu metru attālumā, izjutīs vislielāko ātrumu, bet tie no ielas beigām iegūs tikai pusi no šī ātruma. Tāpat kā ar kabeļa interneta pakalpojumiem, piezvaniet vietējam tālruņa pakalpojumu sniedzējam un uzdodiet jautājumus par dažādiem pakalpojumiem un to, kāda veida faktisko ātrumu Jūs varat sagaidīt, pamatojoties uz precīzu fiziskās atrašanās vietu attiecībā pret elektrosadales ietaisi Jūsu ielā vai rajonā. Ja Jums ir tuvāks kaimiņš ar DSL, jautājiet, kāda ir bijusi viņa vai viņas pieredze, jo Jums, iespējams, tā būs ļoti līdzīga.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress