Vakances Tavs mīļākais blogs

December 7, 2016

Hipotekārais kredīts

Filed under: Kredīti — Tags: — Askolds @ 6:57 am

EiroHipotekārais kredīts ir ilgtermiņa aizdevums, kas tiek nodrošināts ar nekustamā īpašuma ķīlu. Tas var būt arī nekustamais īpašums, kuru klients vēlas iegādāties vai būvēt. Hipotekārais kredīts galvenokārt paredzēts mājokļa iegādei, labiekārtošanai, remontam un būvniecībai, kā arī citu lielāku pirkumu apmaksai. Tā kā kredīts tiek nodrošināts ar kredīta ņēmēja īpašumu, bankai ir tiesības uz īpašuma daļu. Brīdī, kad kredīts tiek pilnīgi apmaksāts, viss nekustamais īpašums pieder klientam.

Slēdzot kredīta līgumu, uzmanība jāpievērš procentu likmei, vēlamajai kredīta summai,  iespējamajam kredīta atmaksas termiņam, maksājumu grafikam – ikmēneša maksājumi, kā arī optimālākajam maksājumu veikšanas datumam. Tāpat jāpainteresējas par kredīta devēja speciālajiem nosacījumiem – kredīta apkalpošanas un noformēšanas komisijas izmaksām, līgumsodu apjomam, kredīta pirmstermiņa atmaksas iespējai, strīdu izskatīšanas kārtībai u.c..

Izsniedzot kredītu, bankas piemēro procentu likmi, kas sastāv no mainīgās starpbanku likmes un bankas noteiktās papildu likmes.

Bankas pievienotā likme katrā bankā tiek izskatīta individuāli. Tās galvenie kritēriji procentu likmju noteikšanai ir : ienākumu stabilitāte, apjoms un pierādāmība; līdzšinējā sadarbība ar banku; kredīta / ķīlas attiecība, kā arī kredīta nodrošinājums.

Bankā klientam tiek piedāvāts izvēlēties mainīgo vai fiksēto procentu likmi, kā arī  jāizvēlas starp dilstošo un vienādo kredīta maksājuma grafikiem.

Galvenie kritēriji kredīta piešķiršanā:

  • ienākumi – to stabilitāte un pietiekamība kredītu saistību izpildei.
  • kredītvēsture – laba kredītvēsture ļaus saņemt izdevīgākus kredīta nosacījumus.
  • kredīta mērķis – banka pievērš uzmanību, vai kredīts tiek ņemts sava mājokļa, kurā klients dzīvos, iegādei vai tāda īpašuma iegādei, kas paredzēts kā ieguldījums un kas bankai parasti nozīmē lielāku risku.
  • kredīta nodrošinājums – banka vērtē īpašuma kvalitāti un likviditāti – jo labāka būs īpašuma kvalitāte, jo labākus kredīta nosacījumus banka varēs piedāvāt.

http://www.lkja.lv

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress