Vakances Tavs mīļākais blogs

October 7, 2015

Gudrības par veselību, kuras apstiprinājusi zinātne

Filed under: Gudrības — Tags: — Askolds @ 4:09 am

Ikvienam vecmāmiņa kādreiz ir kaut ko teikusi par veselību — uz nobrāzumiem jāliek ceļmallapa, jāļauj sunim laizīt rētas, tad ātrāk sadzīs, un tā tālāk.

Grūti iedomāties, ka šīs vecmāmiņu runas var kaut kā pamatot, taču izrādās, ka bieži tautas gudrības saskan ar to, ko tikai vēlāk nosaka zinātne. Piemēram…

Garoza ir barojošākā maizes daļa

Garoza dainās saistās ar sērdienīšiem jeb bārabērniem, bet sakāmvārdos saistās ar grūtu darbu (“Maize bez garozas” – labums bez pūliņiem). Tomēr ne velti garoza ir tā daļa maizes, kuru vecmāmiņas neļaus neapēst.

To apstiprina arī dažādi pētījumi, piemēram, kāds Vācijā veikts pētījums noskaidroja, ka maizes garoza ir pārpilna ar antioksidantiem, kas organismam palīdz atvairot vēža šūnas.

Vainīgā viela ir pronil-lizīns, kas atrodams garozā astoņas reizes lielākos apjomos, nekā pārējā maizes daļā. Turklāt pētījumā tika noskaidrota vēl kāda lieta — “tumšākajās” maizēs, t.i., rudzu un rupju kviešu, šī veselībai noderīgā antioksidanta ir vēl vairāk. Kas tikai apstiprina to, ka rupjmaize ir jāēd, lai tu augtu liels.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress