Vakances Tavs mīļākais blogs

August 25, 2015

Acteki

Filed under: Gudrības — Tags: — Askolds @ 1:02 pm

Acteki slepkavo, bet arī skolo bērnus:

Acteki

Pirms Kortesa un viņa kompānijas iekarojumiem abās Amerikās, Acteki pārvaldīja Meksikas centrālo daļu, tomēr esot diezgan necivilizēti dažās lietās, kas skāra viņu reliģiju. Viņi regulāri saviem dieviem, lai izlūgtos lietu un tamlīdzīgus labumus, upurēja ne tikai cilvēkus, bet arī bērnus, pie tam visnotaļ bieži, jo cilvēku upurus vajadzēja katrā no Acteku kalendāra 18 mēnešiem. Bet kopumā viņu attieksme pret bērniem bija diezgan laba…

Visiem acteku bērniem, kurus neupurēja par labu kādai dievībai, bija obligāta skološanās. Šis prieks negāja garām pat vergu vai nabago atvasēm. Obligātā izglītība bija acteku izgudrojums, jo, piemēram, ASV obligātā izglītība ieviesta 19. gadsimtā.

Turklāt acteku skolas bija specializētas – audzināja, piemēram, nākamos kareivjus, tirgotājus un priesterus. Taisnības labad jāpiebilst, ka arī disciplīna šajās skolās tika uzturēta interesantos veidos – lūpu durstīšana meļiem, savažošana klaidoņiem, bet vienkārša nepaklausība draudēja ar spīdzināšanu virs ugunskura, kurā iemestas piparu pākstis (tam vajadzētu vismaz nedaudz dedzināt).

Acteku demokrātiskā skološana ir tik iespaidīga tieši tāpēc, ka viņu impērija bija viena no brutālākajām civilizācijām, kas pastāvējušas pasaules vēsturē.

Powered by WordPress