Vakances Tavs mīļākais blogs

May 10, 2014

Mūsdienīgas idejas, kuras ieviesa apspiedēju impērijas

Filed under: Raksti — Tags: — Askolds @ 12:53 pm

Pasaule nav melnbalta, un vēsture ne tik. Vērtējot kādu režīmu, impēriju vai pat vēsturisku personību viennozīmīgi slikti vai viennozīmigi labi, mēs, visticamāk, kļūdītos.

Ļaunu režīmu atbalstītas tika, piemēram, šīs progresīvās idejas…

Padomju Savienības sieviešu bataljoni

Viss 20. gadsimts ir iegājis vēsturē kā viena liela asinspirts. Tajā skaitā arī Padomju Savienība, kuras ideja dažiem vēl joprojām simpatizē, tomēr ir izdarījusi pārāk daudz visādu sūdu, lai to uzskatītu par kādu nebūt pagātnes medusmaizi.

Un tomēr, daudzējādā ziņā tieši Padomju Savienībā bija inovatore. Piemēram, atļaujot sievietēm cīnīties un pat veidot savus bataljonus. Kopumā Padomju Armijā II Pasaules kara laikā cīnījās vairāk par 800,000 sieviešu, kuras pildīja pilotu, medmāsu, snaiperu, kā arī tanku apkalpes locekļu amatus.

Turklāt viņām nemaz negāja slikti. Ceturtdaļu no šīm meitenēm pēc kara apbalvoja ar dažādām medaļām, bet nedaudz mazāk par simts šo meiteņu saņēma Padomju Savienības Varoņa apbalvojumu, kas, starp citu, bija augstākais iespējamais apbalvojums Padomju Savienībā.

Sarkanā Armija bieži asociējas ar viļņveidīgu, neapvaldītu “ienaidnieka sieviešu” izvarošanu, taču tajā pašā armijā dienēja vērā ņemams īpatsvars sieviešu.

Arī nacisti, par kuru noziegumiem nav pat vērts runāt, nebija nemaz tik slikti, āriskā labuma vārdā atbalstot dažas no progresīvākajām idejām toreizējā Eiropā…

Weezer – Pinkerton

Filed under: Izklaide,Raksti — Tags: , — Askolds @ 11:59 am

Pasaulslavena dziesma, kuru izpildītāji tās ienīst:

Pinkerton, kas ir amerikāņu rokgrupas Weezer otrais albums, pārsvarā izpelnījās nosodījumu gan no faniem, gan kritiķiem. Principā to dēvēja par lielāko sūdu, kas nez kādēļ izlaists tautās. Riverss Kuomo, Weezer līderis, piecus turpmākos gadus nolīda pagrīdā un apcerēja, kāpēc gan viņiem vajadzēja izlaist tādu sūdu. Taču pa to laiku daudz kas mainījās.

Kad albums “iesūcās” gan klausītājiem – (starp citu, viens no viņu faniem acīmredzot bija arī Bilss Geitss, jo viņu dziesmas *Buddy Holly* klips bija viens no diviem video, kuri iekļauti Windows 95 diskā), gan kritiķiem domas par to mainījās, un pēkšņi albumu sāka uzskatīt par bezmazvai 90. gadu mūzikas stūrakmeni. Bez šaubām, par spīti sliktajam sākumam, Pinkerton tagad ir grupas meistardarbs.

Taču, kad albumu beidzot sāka novērtēt citi, pats grupas līderis par to vairs nebija tik augstās domās…

Pēc 3. Weezer albuma izdošanas, Riverss Kuomo – viņam ir brālis vārdā Leiks Kuomo, un acīmredzot arī stulbi vecāki – dažās intervijās izteicās par Pinkerton kā par nevērtīgu albumu, acīmredzot nožēlojot dziļi personīgās lietas, kuras viņš tajā ielicis. Turklāt viņa naids pret šo tik emocionālo albumu saistās arī ar to, ka tas ir kļuvis par kulta klasiku un priecē tik daudzu cilvēku sirdis.

Pinkerton gadījums mūs pietuvina vēl vienai grupai, kurai nepatika savs populārākais veikums – gan emocionālu, gan citu iemeslu dēļ…

Ātro kredītu ierobežošana

Filed under: Kredīti,TV,Video — Tags: — Askolds @ 11:50 am

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MDvOOElLhB0

TV3 sižets: Top likums ātro kredītu ierobežošanai. Ierobežotāji aizmirsuši, ka ātrajiem kredītiem nav adekvāti skatīt gada procentu likmi, jo ātrais kredīts tiek izsniegts uz aptuveni mēnesi, kas nozīmē, ka jāskata MPL (mēneša procentu likme).

Powered by WordPress