Vakances Tavs mīļākais blogs

January 29, 2014

Siguldā nogalināts vietējais uzņēmējs

Filed under: TV — Tags: — Askolds @ 9:09 pm

Divas dienas pirms gadumijas kāds strādnieks atrada sava priekšnieka mirstīgās atliekas, mirušais bija paslēpts aiz savas mājas, lai vismaz kādu brīdi notikušo noslēptu. Tomēr policija jau nākamajā dienā aizturēja 14 un 16 gadus vecus zēnus, kā arī 15 gadus vecu meiteni, viņi savu vainu atzina. Jaunieši savu noziegumu bija izplānojuši ļoti augstasinīgi, viņi nozieguma vietā bija ieradušies jau iepriekšējā vakarā, lai izpētītu apkārtni. Upuris nebija nolūkots nejauši, tas bija kāds 63 gadus vecs vīrietis, kam piederēja kokrūpniecības uzņēmums. Meitene esot stāvējusi sardzē, kamēr puiši noslēpušies apstādījumos, kad uzņēmējs mājas pagalmā kāpis ārā no automašīnas, jaunieši viņam no mugurpuses iesituši ar cirvi pa galvu, bet pēc tam vairākas reizes iedūruši krūtīs. Netiek izslēgts, ka jaunieši plānojuši izlaupīt arī māju, bet guvums no upura auto izrādījies necerēti liels, 7000 latu skaidrā naudā. Pa meža ceļu jaunieši devās līdz tuvējai baznīcai, kur tos jau gaidīja izsauktais taksometrs, kurš tos aizveda līdz pilsētai. Pēc tam jaunieši nodevās nolaupītās naudas tērēšanai, alkoholu jaunieši gan nelietoja, nedz nozieguma naktī, ne pēc tam. Par spīti rūpīgajai nozieguma plānošanai, likumsargi viņiem uz pēdām bija nākuši ļoti ātri. Divi no viņiem jau iepriekš vietējiem likumsargiem bija labi pazīstami. 15 gadus vecā meitene saistībā ar krimināllietu par naudas zādzību, kas joprojām tiek izmeklēta, bet puisis bija saukts pie administratīvās atbildības par pāridarījumiem skolas biedriem.

January 21, 2014

Skaidrība par Daugavpils lidostu ir joprojām miglā tīta

Filed under: TV,Video — Tags: , , — Askolds @ 4:00 pm

Ar zāli aizauguši skrejceļi, pamests angārs un biedējošs tukšums, tāda ir vienīgā sertificētā Latgales lidlauka Daugavpils pievārtē Locikos drūmā seja šodien. Vēl pirms diviem gadiem te bija grandioza iecere par starptautisku lidostu, kurā varētu apkalpot līdz 500 miljoniem pasažieru gadā. Šobrīd par Daugavpils lidostas projekta nākotni nav skaidrības. Daugavpils domes vadība saskata divus iespējamos pozitīvos scenārijus. Eiropas savienības un valsts finansiālo atbalstu, kas ļautu pašvaldībai pašai realizēt šo projektu, vai arī projektu realizēt ar nopietnu investoru piesaisti. Daugavpils lidostas uzcelšana dotu iegūldījumu reģiona attīstībā. Sniedzot ceļošanas un tūrisma iespējas, kā arī radot jaunas darbavietas, kas tik nepieciešamas ir Latgales reģionā. Tomēr Eiropas komisija nesola līdzekļu piesaisti projektam, jo finansējuma sadale ir atkarīga no valdības prioritātēm. Šobrīd neizskatās, ka reģionālā lidosta ir iekļauta tās vajadzību piramīdā. Jāpiebilst, ka jau iepriekš lidostas attīstībā, iegādājoties zemi tās vajadzībām, kā arī izstrādājot lidostas attīstības dokumentāciju, pašvaldība iztērēja vairāk kā vienu miljonu latu.

January 13, 2014

Tompsona ielā nosiltina daudzīvokļu māju

Filed under: TV,Video — Tags: , , , , — Askolds @ 10:15 am

Mājas nosiltināšanas procesā grūtākais bijis nevis pats darbs, bet gan 58 dzīvokļu īpašnieku pārliecināšana par to, ka nams jāsiltina. Pārliecināšana izdevās un atšķirībā no daudzām citām nosiltinātajām mājām, divas trešdaļas iedzīvotāji naudu savāca paši, bet bankas aizdevumu izmantoja neliela daļa. Trīs istabu dzīvokļu īpašniekiem par mājas siltināšanu nācās maksāt nepilnu 1500 latu. Tik pat daudz sedza Eiropas fondi. Mājai sakārtots jumts, pagrabs un elektrosistēma. Nomainītas 20 durvis un 50 logi, bet galvenais māja apdarināta ar 15 centimetru biezu minerālvates kažoku. 35 gadus vecais nams ieguvis jaunu izskatu un kvalitāti. Rīgā nosiltinātas tikai 14 mājas, varētu būt daudz vairāk ja ne pašu iedzīvotāju kūtrums un zemā maksātspēja. Taču arī visā Latvijā nosiltinātas tikai 50 mājas, iespējas ir daudz lielākas. Siltinot namus iedzīvotāji paaugstina arī to kvalitāti, jo reizēm tiek novērsti arī visi tās trūkumi un vismaz nākamajā desmitgadē tām arī remonti vairs nebūs nepieciešami.

January 3, 2014

Kuram reģionam nauda netrūkst

Filed under: TV,Video — Tags: , , — Askolds @ 8:19 am

Kamēr Zemgales un Vidzemes pasažieru pārvadātājiem naudas trūkst, Kurzemē tā ir pietiekoši:

Kurzemes plānošanas reģions šobrīd noslēdzis līgumu ar četriem pasažieru pārvadātājiem. Līgumi slēgti pēc principa, kurš izsludinātajā konkursā spēs piedāvāt viszemāko cenu. Līdz ar to šobrīd izmaksas par vienu nobrauktu kilometru Kurzemē ir zemākas nekā Vidzemē, vai Zemgalē, kur līgumi ar pārvadātājiem slēgti pēc citiem nosacījumiem. Viens no Kurzemes plānošanas reģiona pasažieru pārvadātājiem Liepājas autobusu parks neslēpj, ka viņiem tāpat kā kolēģiem citos reģionos ir savas vajadzības. Piemēram autobusu vadītājiem būtu jāceļ algas, taču pašreizējos apstākļos tas nav iespējams. Lielas cerības Liepājas autobusu parka vadība liek uz otrajam lasījumam virzītajiem grozījumiem sabiedriskā transporta pakalpojuma likumā, kas paredz centralizēt sabiedriskā transporta pakalpojuma organizāciju. Savukārt Kurzemes plānošanas reģiona pārstāvis norāda, ka minētais likumprojekts varētu uzlabot Zemgales un Vidzemes finansiālo situāciju, taču Kurzemē visticamāk to pasliktinās. Šo gadu Kurzemes plānošanas reģions vērtē kā veiksmīgu, ar piešķirtajiem līdzekļiem 1,6 miljonu latu apmērā noteikti pietikšot līdz gada beigām.

Powered by WordPress