Vakances Tavs mīļākais blogs

September 2, 2013

Latvijas televīzija

Filed under: TV — Tags: , , — Askolds @ 5:34 am

Latvijā ir notikusi pāreja no analogās televīzijas uz digitālo televīziju jeb virszemes televīziju. Tā kā tas skāra gandrīz visus, tad uzrakstīšu šo to no sava skata punkta, kas varētu būt noderīgi par šo TV.

Analogā televīzija

Analogā televīzija ir televīzija, kur attēlu un skaņu pārraida kā analogu signālu. TV protams nav ne vainas, bet analogā televīzija ir daudz sliktāka par digitālo televīziju. Galvenie mīnusi salīdzinājumā ar digitālo televīziju varētu būt: attēla un skaņas kvalitāte, kanālu skaits un pārējie papildpakalpojumi.

Digitālā televīzija

Digitālā televīzija nav nekāds jaunums, bet jaunums ir tas, ka tagad iespējams digitālo televīziju skatīties bez maksas. Un tas viss pateicoties pārejai no analogās televīzijas uz digitālo televīziju. Galvenie digitālas TV plusi ir skaņas un attēla kvalitāte. Arī kanālu skaits, kas ir daudz lielāks – salīdzinājumā ar analogo televīziju. Papildpakalpojumi, ko piedāvā digitālā televīzija – TV programma TV ekrānā, iespēja ierakstīt TV kanālu, uzlikt atgādinājumu savām iemīļotajām TV pārraidēm un daudz kas cits. Papildpakalpojumi atkarīgi no TV operātora – citam tie ir vairāk, citam mazāk, bet galvenais, kad ir!

TV iespējas Latvijā

  1. IP TV
  2. Virszemes TV
  3. Satelīttelevīzija
  4. Kabeļtelevīzija

Man zināmā IP TV ir interaktīvā televīzija, kas ir digitālā televīzija. Interaktīvā televīzija varētu būt viena no labākajām maksas televīzijām, jo ir pieejams plās pakalpojumu klāsts, kas nāk līdzi papildus TV kanāliem – Video noma, TV ierakstīšana, Bezmaksas filmas un daudz kas cits.

Kabeļtelevīzija ir pieejama lielākajā Latvijas pilsētās. Šķiet, ka lielākie kabeļtelevīzijas operators – Baltkom.

Satelīttelevīzija, kurai laikam nav pārklājuma ierobežojums. Populārākais noteikti ir VIASAT – vismaz manā skatījumā!

Virszemes televīzija ir vienīgais bezmaksas veids, kā turpmāk skatīties Latvijas TV kanālus. Digitālā televīzija ir lieliska TV ar lieliskām iespējām!

Powered by WordPress