Vakances Tavs mīļākais blogs

January 13, 2013

Sūdzības par ātrajiem kredītiem

Filed under: Kredīti — Tags: , , — Askolds @ 6:31 am

Latviešu skaits, kas pieteikušies ātrajiem kredītiem, ir pieaudzis un turpina strauji pieaugt, un neizskatās, ka tas tuvākajā laikā varētu mainīties. Vairākas valstis ir ieviesušas reglamentējošo tiesību aktus, lai kontrolētu ātro kredītu nozari, reaģējot uz patērētāju sūdzībām un negatīvām atsauksmēm plašsaziņas līdzekļos.

Kopumā, ātro kredītu nozarei nav ārkārtīgi augsta sūdzību attiecība. Vienas valsts ātro kredītu izsniedzējs apgalvo, ka tā rakstisko klientu sūdzību daudzums ir mazāks nekā 3%, ko tieši otrādi varētu interpretēt kā 97% apmierinātības līmeni, atkarībā no tā, kurš skaita statistiku.

Finanšu produktu ražošanas nozarē un jo īpaši attiecībā uz ātro kredītu produktiem, var domāt, ka visbiežāk patērētāju sūdzības sakrīt ar plašsaziņas līdzekļu ziņojumiem un grozās ap augstām procentu likmēm, agresīvu kreditēšanas praksi, uzmākšanos vai citām neskaitāmām potenciālajām sūdzībām, taču faktiskais sūdzību raksturs, atklāj pavisam atšķirīgu ainu.

Šeit ir 3 visbiežāk sastopamās sūdzības no patērētājiem pret viņu kredītu sniedzējiem:

Sūdzība 1

Sūdzība 2

Sūdzība 3

3

Filed under: Kredīti — Tags: , — Askolds @ 5:14 am

Trešā visbiežākā sūdzība ātro kredītu nozarē ir attiecībā uz 24 h atbalsta trūkumu. Visi no šiem uzņēmumiem darbojas interneta vietnēs, kas pieņem klientu pieteikumus 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā. Patērētāji sūdzas, ka, ja viņiem ir nepieciešama dzīvā klientu apkalpošana, aizpildot interneta veidlapu ārpus parastā darba laika, tā nav pieejama. Daži aizdevēji piedāvā interneta tērzēšanas atbalstu pēc standarta darba stundām, un daži piedāvā arī citas saziņas iespējas, tomēr lielākā daļa aizdevēju izmanto savas mājas lapas palīdzības sadaļu kā atbalstu patērētājiem pēc regulārajām darba stundām.

Jāpiebilst, ka ātro kredītu var pieteikt 24 stundas diennaktī un 7 dienas nedēļā, bet populārākie aizdevēji strādā no 7 rītā līdz 12 vakarā!

2

Filed under: Kredīti — Tags: , — Askolds @ 5:11 am

Otra izplatītākā sūdzība ir par kavējuma maksām. Daudzi ātro kredītu aizdevēji iekasē papildus samaksu par novēlotu maksājumu, līdzīgi kā citas kompānija dara ar maksājumiem, kas saņemti pēc noteiktā maksājuma datuma. Daudzos gadījumos kavējuma maksa var būt nepievilcīga klientam. Kredītu nozare cieš no līdzīgām sūdzībām par kavējuma maksu, kas var sasniegt ievērojamu summu no minimālā maksājuma. Kavējuma maksas var šķist nozīmīgs ienākumu avots abām nozarēm.

Atbildīga aizņemšanās ir tā lieta, ko vajag ievērot pirms kredīta pieteikuma iesniegšanas!

1

Filed under: Kredīti,Raksti — Tags: , — Askolds @ 5:06 am

Populāri pētījumi pētījumi liecina, ka visbiežākais patērētāju iebildums ir, ka ātro kredītu uzņēmumi ļoti viegli ļauj pabeigt aizdevuma pieteikumu internetā un sniedz tūlītēju apstiprinājumu, taču tie nesniedz vieglu veidu, kā palielināt iknedēļas vai mēnešu maksājumu summas tajā pašā tīmekļa vietnē. No pirmā acu uzmetiena tas pat nešķiet pietiekams iemesls, lai sūdzētos, jo uzņēmums piedāvā ļoti zemu iknedēļas maksājumu par ātrajiem kredītiem, tomēr daudzi patērētāji vēlētos nomaksāt savu aizdevumu ātrāk, nekā sākotnēji plānots, lai izvairītos no pievienotajiem procentu maksājumiem, bet tā vietā, lai to izdarītu internetā, viņiem ir jāzvana un jārunā ar klientu apkalpošanas centru, lai mainītu iepriekš panākta vienošanās maksājuma noteikumus.

Powered by WordPress