Vakances Tavs mīļākais blogs

February 1, 2011

Darbs un bezdarbs

Filed under: Raksti — Tags: , , , — Askolds @ 7:44 am

Pieaudzis bezdarbnieku skaits, kas ir uz slikto pusi. Tas nozīmē, ka bezdarbs Latvijā turpinās. Vakances drīz varēs meklēt arī Vācijā, jo vakances Vācijā drīz piedāvās vācu uzņēmēji.

Bezdarbnieku skaits Latvijā

Reģistrēto darba meklētāju skaits šī gada janvāra beigās ir palielinājies un sasniedzis 164 tūkstošus iedzīvotāju, kas ir 14,5 procenti no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita un tas ir liels skaits bezdarbnieku Latvijā.

Jaunas vakances netiek radītas un tas ir ļoti slikti. Arī darba devēji nevieš optimismu – šajā jomā uzlabojumi tuvākajos mēnešos neesot gaidāmi.

Darbs Vācijā

Pozitīvais visā šajā ir tas, ka drīz Latvijas iedzīvotāji varēs doties laimes meklējumos uz Vāciju. Tas viss tāpēc ka no 1. maija savu darba tirgu viesstrādniekiem no Eiropas pilnībā atvērs Vācija, jo to paredz Eiropas Savienības direktīva. Tas nozīmē, ka iedzīvotāji no Latvijas varēs doties darba meklējumos uz Vāciju.

Vācijā situācija ir salīdzinoša laba, ko nevarētu teikt piemēram, par Latviju vai Īriju, kur krīze turpina savu uzvaras gājienu. Vācijā ir zems bezdarba līmenis un Latviešiem tā varētu būt daudz pievilcīgāka nekā Īrija, jo Vācijai ir izdevīgs ģeogrāfiskais stāvoklis, jo tā ir uz pusi tuvāk nekā Lielbritānija. Uz Vāciju var aizbraukt arī par zemi, ja tā ir ērtāk. Un tā ir tikai neliela daļa kāpēc Latvijas iedzīvotāji varētu doties vakanču meklējumos uz Vāciju.

Powered by WordPress