Vakances Tavs mīļākais blogs

January 12, 2010

Pieprasītākās vakances Latvijā

Filed under: Raksti — Tags: , , , — Askolds @ 8:51 am

Iepriekšējos rakstos apskatījām dažādas vakances. Tika apskatītas gan populārākās vakances, gan labākās vakances jeb veiksmes stāsti Latvijā un pasaulē. Šajā rakstā apskatīsim pieprasītākās vakances Latvijā. Lai arī uz doto brīdi ar vakancēm ir kā ir, tomēr pastāv vairāk un mazāk pieprasītas vakances.

Viena no pieprasītākajām vakancēm Latvijā: varētu būt Autovadītājs. Darba piedāvājumi pārsvarā ir taksometru vadītājiem un Starptautiskiem autopārvadājumiem. Par Starptautiskiem autopārvadājumiem grūti spriest, bet uz Vakanci taksometra vadītājs vajadzētu nedaudz lielāku atalgojumu. Iespējams tādeļ šai vakancei ir tik liels pieprasījums.

Vakance Aģents: Arī diezgan pieprasīta vakance. Šeit gan nedaudz viss ir mainījies. Laiku atpakaļ uz šo vakanci piesakoties reti kad bija prasīts personīgais auto, kas varētu būt liels mīnus, ja auto apkopes izmaksas jāveic pašam aģentam. Daļa piedāvā nelielu samaksu un papildus % no peļņas.

Vēl pieprasītas vakances ir tādas, kā Pārdevējs, strādnieks, apkopēja un citas.

Ja esi ieguvis izglītību un plāno sākt karjeru, atceries, ka, pirms pieteikties kādai vakancei, jāpaveic daži mājas darbi.

Cenšoties atrast savai kompānijai perspektīvākus darbiniekus, personāla vadības un atlases speciālisti izmanto dažādas tehnoloģijas un metodes kandidātu pārbaudīšanai. Darba intervijai ir jāgatavojas īpaši. Darba meklētājs var iepriekš sagatavot intervijas stratēģiju, pārdomājot savus iepriekšējos sasniegumus un mēģinot iztēloties intervijas aptuveno gaitu. Tomēr jāatceras, ka, lai arī ko ieplāno darba meklētājs, jautājumus uzdod personāla speciālists un tos neviens nevar prognozēt.

Lai arī kandidāta vēstule būtu “konkurētspējīga”, galvenais pieteikuma vēstulē ir norādīt, kāpēc tā tiek sūtīta un no kāda avota gūta informācija par konkrēto vakanci.

Galvenais pieteikuma vēstulē ir norādīt, kāpēc tā tiek sūtīta un no kāda avota gūta informācija par konkrēto vakanci.

Un protams CV tulkojumā no latīņu valodas nozīmē “dzīves gājums” – tātad konspektīvs stāsts par darba meklētāju no dzimšanas līdz pat šodienai.

Kā uzrakstīt CV

Filed under: Raksti — Tags: , — Askolds @ 8:49 am

Kā uzrakstīt CV, ko darba devējs gaida no tevis?

CV tulkojumā no latīņu valodas nozīmē “dzīves gājums” – tātad konspektīvs stāsts par darba meklētāju no dzimšanas līdz pat šodienai.

CV mērķis ir sniegt pārskatāmu priekšstatu par darba meklētāja dzīves gaitām, izglītību un darba pieredzi, lai potenciālais darba devējs būtu ieinteresēts uzaicināt viņu uz interviju.

Rakstot CV, ir jādomā par cilvēku, kas to lasīs, neatkarīgi no tā, vai tas būs pats uzņēmuma vadītājs, personāldaļas darbinieks vai personāla atlases speciālists. Izlasot CV, jābūt skaidrībai, ko darba meklētājs var piedāvāt kompānijai jeb vakances devējam.

Parasti CV lasīšanai darba devējs velta tikai pāris minūtes, tāpēc CV nedrīkst būt garāks par divām lappusēm.

Lietderīgi sekot vispārpieņemtajiem CV rakstīšanas standartiem, galvenās iemaņas un pieredzi minot pirmajā vai augšējā CV sadaļā. Arī kontaktinformācijai jābūt pirmajā lapā, lai darba devējs varētu pēc iespējas drīzāk sakontaktēties ar pretendentu.

Darba pieredze un izglītība jāatspoguļo, sākot ar tagadējo vai pēdējo darba vietu hronoloģiskā secībā, beidzot ar senāko. Galvenais uzsvars jāliek uz sasniegumiem konkrētajā amatā, nevis pienākumiem. Informācija, kas nav nepieciešama vai var atstāt negatīvu iespaidu, nav pieminēšanas vērta.

CV jābūt skaidram, iespējami īsam un apjomīgam, konsekventam un aktuālam.

CV sniedz pirmo iespaidu par darba meklētāju, tādēļ ir svarīgi, lai teksts būtu bez drukas kļūdām.

Nelāgu priekšstatu var atstāt arī nenopietna elektroniskā pasta adrese. Vislabāk kārotā amata meklējumos to veidot no vārda un uzvārda, nevis rakstīt, teiksim, lamers@, porno@ vai sexer@ utml.

CV jāiekļauj:

  • personas dati;
  • kontaktinformācija;
  • mērķis, ar kuru tiek sūtīts CV konkrētai kompānijai;
  • izglītība;
  • darba pieredze;
  • darbs amatu savienošanas kārtībā, citi darbi;
  • papildu izglītība;
  • valodu zināšanas;
  • citas prasmes un iemaņas.

Sešas visbiežāk pieļautās kļūdas, rakstot CV

1. Saīsināti, vienkāršoti sasniegumi profesionālajā jomā un atbildības sfērā.

2. Tiek rakstīts par sevi, veidojot autobiogrāfisku dokumentu.

3. Grūti salasāms CV un vai ar gramatiskām kļūdām.

6. CV iekļauta nesvarīga informācīja, bet tas ko darba devējs meklē, uzreiz tekstā nav pamanāma vai vispār nav iekļauta.

Powered by WordPress